Říjen 2013

Typy štětců

16. října 2013 v 13:47 | Ve. |  Krása
Štětce jsou nepostradatelnou součástí při líčení. Proto bych vám je ráda líp představila a ujasnila vám, který štětec je na co. Doufám, že se v tom neztratíte! :D :)
1. Štětec na pudr (Powder brush) - zastřižení do kulata, dlouhá rukojeť pro jednoduchou aplikaci

2. Štětec na tělo (body brush) - také známý jako kabuki brush (kabuki štětce lze použít prakticky na všechno), velmi hustý, krátka rukojeť

3. Štětec na makeup (foundation brush) - je plochý s pevnějšími štětinami pro dokonalé vstřebání makeupu

4. Štětec na tvářenku (blush brush) - většinou skosený (jak u které tvářenky), jemné štětiny

5. Štětec na rozjasňování (highlight brush) - řídké štětiny, můžou být i vějířovité štětce - ty jsou na pudrové rozjasňovače

6. Štětec na konturování (contour brush) - mírně hustý, mírně do kulata (každému sedí na konturování jíný)

7. Štětec na 'natírání' (primer brush) - mírně placatý, husté štětiny, slouží třeba na zakrývání kruhů pod očima

8. Štětec na korektor (concealer brush) - velmi husté a pevné, krátké štětiny, slouží třeba na zakrývání akné

9. Štetec na základ očních stínů (eyeshadow base), štětec na aplikaci stínů (eyeshadow application) - měkké, hebké štětiny, štětců na oční stíny je široký výběr

10. Štětec na 'blendění' (blending brush) - kulatý jemný s dlouhými štětinami, slouží k rozmazání přechodů a ostrých hran

11. Štetec na kost pod obočím (brow bone brush) - jemný, skosené štětiny, slouží na nanesení stínů pod obočí

12. Štětec na detaily očních stínů (eyeshadow detail) - zastřižený mírně do špičky, na detaily při nanášení stínů

13. Štětec na obočí (brow bruh) - plochý, zkosený na dokonalý tvar obočí

14. Štětec na oční linky (eyeliner brush) - jsou dva typy: velmi úzké do špičky nebo zkosené ploché (něco jako u obočí), vhodné pro nanášení gelových očních linek

15. Štětec na rty (lips brush) - úzké a pevné, mají pevné štětiny, pro perfektní nanesení rtěnek nebo lesků
Pěkný den všem! :)

Vybírání tvářenky

11. října 2013 v 14:11 | Ve. |  Krása
Ne každý si umí vybrat správnou tvářenku. Někdo si může říct, že tvářenka je na nic (už jsem se s takovýma setkala - Ne každý chce nosit tvářenku a já ani neříkám, že by ji měl nosit každý). Myslím, že tvářenka pěkně rozjasní a osvěží celkový vzhled líčení.Jak na správný odstín
Správný odstín tvářenky by měl být v barvě vašich nenalíčených rtů. Já jsem si například vybrala mozaikovou tvářenku (název je mozaikový pudr, ale podle růžové barvy ho používám jako tvářenku), která bych řekla, že sluší skoro každému typu pleti.


Správné nanášení
Správné nanášení tvářenky by mělo být od spánků směrem ke rtům - to váš obličej opticky zeštíhlí. (Ale záleží na tvaru obličeje).


Vhodný štětec
By měl být mírně skosený (u pudrové tvářenky, která není sypká), hustý. Ale myslím, že je lepší používat ten, který vám nejvíc sedí. Každopádně důležité je aby byl hustý.Užitečné tipy, poznámky:

- Pokud vaše tvářenka během dne 'zflekatí', tak je chyba ve vašem makeupu nebo taky ve tvářence. Už se mi stalo, že jsem měla tvářenku, která dělala fleky, takže pozor při výběru. Říká se, že správná a kvalitní tvářenka by neměla přílíš prášit.

- Pokud chcete zvýraznit lícní kosti, tak na lícní kost naneste rozjasňovač a tvářenku aplikujte pod lícní kost.

- Rozdíl mezi tvářenkou a bronzerem: Bronzer vytvoří dojem opálené pleti a může posloužit při konturování, zato tvářenka vytváří svěží pleť a celkový dojem makeupu.

- Pokud vám dojde tvářenka můžete použít rtěnku, ale nesmí být moc tuhá jinak se bude špatně nanášet. První naneseme na prst a poté na líčka.

- Výraznou tvářenku můžete zjemnit poprášením pudru.

Konečně pátek! Užijte si víkend! :)

Jak na správné obočí

9. října 2013 v 13:54 | Ve. |  Krása
V dnešním článku bych vám ráda ukázala jak vytvořit správný tvar obočí, jak si malovat obočí a celkově jak by mělo obočí vypadat. Nejhlavnější je to, abyste měli zájem své obočí upravovat :D, protože ne každého to zajímá a ne každý to dělá :). Pochopitelně ne každý má obočí stejného tvaru. Říká se, že správný tvar obočí je ten váš akorád s vytrhanýma přebývajícíma chloupkama.


Správný tvar obočí

 
Na obrázku můžete vidět jak mít správný tvar obočí. Ukážu vám jak na to! Vemte si do ruky tužku. Abych vám to upřesnila popíšu části jednotlivě:
Představte si, že ta 'přerušovaná' čára je vaše tužka.
  1. Tužku přiložíte k nosní dírce a uvidíte, kde by mělo vaše obočí začínat. (Klidně si tam můžete udělat jemně tužkou čárku a následně si celé obočí dokreslíte a uvidíte, jak by to vypadalo:).)
  2. Tužku přiložíte opět k nosní dírce, ale tentokrát šikmo, tak aby byla tužka u vnější koutku oka. No a tam by mělo obočí končit.
  3. 'The highest point' (nejvyšší bod) - přiložíte tužku rovně ke kraji duhovky (tužku nemusíte dávat úplně k oku, stačí přiložit kousek od oka :D) a tam by měl být nejvyšší bod vašeho obočí.

Dokreslování obočí

Nejpřirozenější dokreslování jsou stíny na obočí. O tužce se říká, že je nepřirozená, ale já jsem i pro tužku i pro stíny. Stíny obočí pěkně vyplní a nepujdou vidět mezery mezi chloupkama. Zato tužka je dobrá pro dokreslení spadlých špiček (myslím nejvyšší bod obočí:) - viz. obrázek). Tužka vypadá mnohem líp když ji lehce rozmažete třeba štěteckem.

Na obrázku jsem vyznačila 'špičku obočí'
Essence - sada stínů na obočí cca 65,-


Essence sadu mám doma a jsem s ní spokojená, ale momentálně víc používám tužku. Doufám, že vám můj článek v něčem pomohl a něco jste si z něho odnesli :) (Možná udělám článek mé úpravy obočí).